Ahaa!-aivotreeniä yhdessä Taivalkoskella
Alkaa:
7.10.2026 klo 12:00
Päättyy:
9.12.2026 klo 13:00
Tule treenaamaan ja aktivoimaan aivojasi mukavassa seurassa! Ahaa!-aivotreeniryhmä kokoontuu Taivalkosken kunnan sivistystoimen kokoushuoneessa keskiviikkoisin 7.10.2026 alkaen.
Aika: keskiviikkoisin klo 12–13, 7.10.–9.12.2026
Paikka: Taivalkosken kunnan sivistystoimen kokoushuone, os. Urheilutie 4 B
Kokoontumisia: 10 kertaa
Ahaa!-aivotreeniryhmässä harjoitetaan aivoja monipuolisilla kynä- ja paperitehtävillä. Tehtävät rakentuvat viiden teeman ympärille: keskittyminen, muisti, hahmottaminen, päättely ja kieli.
Ryhmä on tarkoitettu sinulle, joka haluat treenata ja aktivoida aivojasi mukavassa seurassa. Ryhmää ohjaavat koulutetut Ahaa!-aivotreeniohjaajat.
Mukaan mahtuu 10 ensimmäiseksi ilmoittautunutta!
Ilmoittautuminen 30.9.2026 mennessä:
p. 045 678 5646 / Maaret Ihme
Ryhmä toteutetaan Pohteen toiminta-avustuksella ja yhteistyössä usean yhdistyksen kanssa: Eläkeliiton Taivalkosken yhdistys ry, Taivalkosken Reuma ja Tules ry, Suomussalmen Muistiry sekä Koillismaan Seudun Muisti ry.